Blaty granitowe Nowy Sącz

Jaki blat wybrać do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje co chwila większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Niegdyś kuchnia była wyłącznie miejscem przygotowania potraw, ale współcześnie to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce podejmowania gości, wobec tego odpowiedni wystrój kuchni staje się coraz to ważniejszy. Jednym z szczegółów najbardziej za niego odpowiedzialnych jest rodzaj zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrobione są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy zastosować praktycznie jakikolwiek wzornik a paździerz jest nieskomplikowany w obróbce. Obecnie najpopularniejszy wariant blatów w naszym kraju.

  Blaty granitowe

Granit jest naturalnym artykułem w związku z tym gwarantuje najpiękniejszy wygląd, ale za cenę męczącej obróbki i wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Spopularyzowane przez Ikeę. Drewno to prosty ciekawie wyglądający artykuł, jednak może przesiąkać zapachami a lakier ekspresowo się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże ustanawiają tragiczny wybór. Są nietrwałe a także po prawdzie nie powinny być zwane blatami. Są proste w obróbce jak blaty laminowane, ale niesłychanie prędko się niszczą.
  Blaty marmurowe
Marmur to w najwyższym stopniu luksusowy materiał, jednak w kuchni nie do końca się sprawdzi. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu z powodu przesiąknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Używane w gastronomii, aczkolwiek dają wnętrzu nadzwyczaj mroźnego wystroju.
   Jak widać rynek oferuje okazały wybór przeróżnych rodzajów blatów. Wszystkie mają swoje pozytywy oraz wady, które każdy powinien rozważyć subiektywnie w stosunku do prywatnych preferencji a także posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, gdyż są estetyczne, trwałe a w dodatku o sprzyjających własnościach