Dom Kraków

Mieszkanie czy dom

Sporo osób stojących przed decyzją o swoim przyszłym lokum ma dylemat jeśli chodzi o wybór między mieszkaniem a domem. Oba rozwiązania mają zalety, ale i negatywy. Tak naprawdę to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależeć powinno od naszych oczekiwań oraz preferencji.
Mieszkania są z reguły tańsze, ale jednocześnie małe. Na dodatek odbierają toszkę intymności przez to, że z przynajmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tej powodu bardziej bezpieczni. Jeżeli mielibyśmy jakiś problem w mieszkaniu (awarię itd.) bądź zwyczajnie kiepsko się czuli, możemy liczyć na błyskawiczną pomoc któregoś z sąsiadów. Czasem nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to powinno się uznać za minus mieszkań. Nasza intymność jest znacznie zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale także sami jesteśmy przez nich słyszani.
Wysokim walorem mieszkań jest jednakże to, że w większości wypadków (pomijając poniektóre kamienice) nie potrzebujemy troszczyć się o palenie w piecu. W okresie grzewczym ciepłe grzejniki i wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy zapłacić rachunków.
Domy tymczasem to większa powierzchnia, która wiąże się z większą intymnością. Równolegle niemniej jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy prywatnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym atutem takiego wyboru jest to, że zwykle w pakiecie otrzymujemy podwórko, które zdołamy wyeksploatować wedle własnych wymagań i upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to niemniej jednak również ponadprogramowe obowiązki.